niedziela, 22 października 2017

Jesień w pełni

Zaczął się październik i dalej wszystko w przyspieszonym tempie…

Październik rozpoczęliśmy w Lubostroniu, uczestnicząc w ciekawym koncercie (poetycko-muzycznym) poświęconym twórczości Garczyńskiego, który wyreżyserowała Irena Jun. Wydarzenie ważne i ciekawie zrobione, angażujące różne środowiska: począwszy od młodzież szkolnej z Lubostronia poprzez Chóry i Zespoły Ludowe z naszego regionu. Nie zabrakło też profesjonalistów (1X).


2. października – Poranek muzyczny i spotkanie z Teresą, koleżanką ze szkolnych lat. Jak miło było się spotkać i powspominać młodzieńcze czasy. Nie przypuszczałam, że Terenia dalej mieszka w Bydgoszczy. Jak dobrze, że mnie odszukała. Miałam wrażenie, że nasza przerwa w znajomości nie trwała 40 lat, tylko cztery miesiące…  

3. października – Wyjazd do Torunia, gdzie uczestniczyliśmy w inauguracji Dni Zamenhofa. Ciekawy i bogaty program rozpoczął się od otwarcia wystawy wydawnictw esperanckich w bibliotece Pedagogicznej, potem monodram w wykonaniu Helenki Biskup, zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i imieninowe zakończenie u Teresy Nemere (bardzo gościnnie i smakowicie).

4. października – Kolejne spotkanie w Salonie Literackim „Orion”, tym razem z Bateńczukiem i Lebiodą. Kocham ballady i gitarę, więc nie mogło mi się nie podobać. Czekam już na kolejne.  


5. października – Zbiórka, tym razem u naszej zastępowej. Te harcerki mają tyle optymizmu i radości w sobie! Jak dobrze, że zdecydowałam się na właśnie ten Krąg. 


6. października – Zakończenie Festiwalu w Filharmonii „Dzwonami” i czerwonym dywanem. To była uczta dla ducha… podsumowanie odbyło się w Klubie Melomana (9.10), gdzie mogłam przekazać podziękowanie od grupy z Kozienic, przekazując przemiłego Koziołka dla klubu Malucha.

10. października – Ruszyliśmy ostro z przygotowaniami na Jubileuszowe spotkanie Koła PZN podsumowującego całość projektu „ Słowem malowane”, uzgodnienia z Pałacem Młodzieży szczegółów spotkania i ustalenie szczegółowego programu. 



12. października – spotkanie w kawiarni literackiej w „Modraczku” z Krystyną Gudel z Suchowoli. Ciekawa postać, która kipi energią: pisze poezje, pisze dla dzieci, redaguje pisma lokalne, nie gardzi prozą. Ma mnóstwo zainteresowań i… zbiera ołówki (ciekawe hobby). 



13. października – Kira Gałczyńska w Bibliotece Wojewódzkiej. Dostałyśmy wejściówki, spotkałam się ze żnińską grupą. Spotkanie ciekawe, niesamowita kobieta ze świeżą pamięcią i swoistym poczuciem humoru. Zupełnie nie wygląda na swój szacowny wiek. Jak ona to robi?


15. października – Jak zwykle kawowo-urodzinowo, tylko tym razem przed świętowaniem musiałyśmy zrobić próbę na dzień następny. Rozchorowała się Krysia S i musiałyśmy przygotować zastępstwo do programu, który był już przygotowany w ramach projektu. Cóż, tak się zdarza, jakoś sobie poradzimy. Tylko żeby Krysia wyszła szybko ze szpitala.

16. października – Podsumowanie projektu „Słowem malowane” i dalsze urodzinowe świętowanie…
 

We wrześniu było jeszcze kilka ciekawych spotkań o których warto wspomnieć:


21.września – Spotkanie w „Orionie” z Januszem Pruskim. Ciekawa postać, związana z historią harcerstwa, „Solidarności” nauczycielskiej i Bydgoskimi Spółdzielniami Mieszkaniowymi. Toteż frekwencja dopisała. Była pełna sala.


 22. września – IV Biesiada Myśli Poetyckiej, którą prowadziła Lucyna Siemińska wspólnie z Jarkiem Jackiewiczem. Gościem specjalnym był tym razem Wiesław Trzeciakowski

23. września – Miłe rodzinne spotkanie, gdzie przygotowałam specjalny torcik dla siostry Pusi i niespodziankę – jej szkolną koleżankę. Starszyzna nie mogła się „nagadać”, tak długo się z Zosią nie widzieli, że praktycznie ja nie miałam możliwości dowiedzenia się u niej słychać. Pewnie innym razem.

24. września – Uroczystości 100-lecia Harcerstwa: Uroczysta Msza św. w Kościele p.w. św Trójcy, poświęcenie tablicy pamiątkowej i przemarsz na Wyspę Młyńską – tam pamiątkowe zdjęcie;
 

26. września – Kolejne koncert w Filharmonii – jak najwięcej trzeba skorzystać z Festiwalu Muzycznego

27. września – Ostatni już spacer w ramach projektu „Słowem malowane”. Tym razem po Wyspie Młyńskiej i zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu

29. września – Zbiórka – Spotkanie Kręgu „Wędrowniczek po zachodniej stronie stoku”, potem do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie świętowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Ciekawa inicjatywa pracowników biblioteki, którzy czytali nam fragmenty książek, promując jednocześnie audiobooki i zachęcając do dalszego czytania/słuchania. Inicjatywa godna kontynuowania. Bardzo miłe spotkanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz