niedziela, 1 lipca 2018

Zaczęło się pracowite, czerwcowe lato

Ostatnie spotkania i czas wyjazdów:

27 czerwca – uzgodnienia w drukarni, bilety nad morze (przygotowania wakacyjne)
do końca czerwca – ostatnie nagrania audiobooka i przygotowanie drugiego wydania „Wierszy z żywego drzewa". Tak to bywa: „Najpierw obowiązki a potem przyjemności".


od 24 czerwca – imieninowo. Najpierw Jana, potem kolejne i zaległe...
A w tzw. „międzyczasie" – do MCK nagrania, uzgodnienia i „zgrania" z Markiem, który podjął się pomocy w nagraniu audiobooka.

22 czerwca – Biblioteka na Leśnym, spotkanie Basi Dombrowskiej- Pietrzykowskiej i jej debiutancka książka „Z nadziei", wcześniej konsultacje z Jolą Baziak.


21 czerwca – KPCK spotkanie autorskie w Klubie „Arkona" z Katarzyną Barbarą Rodziewicz - szalona kobieta, pełna pasji. Niestety nie mogłam dłużej zostać, ponieważ biegłam już na kolejne spotkanie do Miejskiego Centrum Kultury. Tym razem był to pokaz tańca flamenko, w którym prezentowała się również Marlena - musiałam to zobaczyć!

20 czerwca – Spotkanie w ramach III Bydgoskiego Międzynarodowego Festiwalu Literackiego połączone z promocją wyboru wierszy gruzińskiego poety z Tbilisi Szoty Jataszwilego. Dom Kultury „Orion", wieczorem spotkanie z Jolą Kowalską. Do południa z Gienkami do kina na „Zimną wojnę"– świetny film Pawła Pawlikowskiego, który święcił triumfy na tegorocznym festiwalu w Cannes zdobywając Złotą Palmę za reżyserię. Pierwszy polski film pokazywany w sekcji głównej konkursu od lat 90. Akcja toczy się na terenach Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża w latach 50. i 60. XX wieku, podczas stalinowskiej dominacji politycznej. Film był wspaniały! To prawdziwa „estetyczna uczta dla oka.” Dzień pełen wrażeń. Właśnie dla takich dni - warto żyć!
19 czerwca – Pierwszy mecz (przegrany) i pocieszenie podczas proszonej kolacji
18 czerwca – całodzienna wycieczka z PZN do Pelplina.
17 czerwca – niedziela rodzinna;
16 czerwca – od rana do Pólka na zlot ZHP. Niezapomniane przeżycie uroczystego Apelu i wspólne śpiewy. Po południu warsztaty literackie w MCK (ostatnie przedwakacyjne spotkanie)



14 czerwca – ostatnie czerwcowe szkolenie komputerowe i spotkanie w kawiarni literackie “Modraczek” z Ireną Harasymowicz.
13 czerwca spotkanie z Terenią i Ewą – żnińskie wspomnienia;
12 czerwca – przedwakacyjne spotkanie w Klubie „Esperanta Amiko", potem spotkanie w Bibliotece Wojewódzkiej w ramach DKK z Michałem Wójcikiem;









10 czerwca – ostatnie przedwakacyjne duszpasterstwo i pożegnanie kaplicy, która po wakacjach będzie przeniesiona w inne miejsce. Nastrój trochę nostalgiczny, chociaż staraliśmy się pocieszać, że to tylko „drobna zmiana". Podobnie jak siedziba Okręgu PZN i Koła Powiatowego. Ten sam adres, tylko trochę inne miejsce...




9 czerwca – wyjazd do Skulska na coroczne harcerskie spotkanie. Pierwszy raz uczestniczyłam w tej uroczystej Mszy św. i spotkaniu seniorów. Jak zwykle wesoło i z pozytywną energią.




8 czerwca – 95-lecie LO w Żninie – zjazd absolwentów i spotkanie po latach. Nie byłam długo, pojechałam i wracałam autobusem. Miło było zobaczyć się po latach. Z niektórymi nawet po dłuuugich latach. Za pięć lat to dopiero będzie ucztowanie!

7 czerwca audycja Marlenki w Radio Kultura o naszym Kręgu harcerskim. Ciekawy materiał, z przyjemnością posłuchałam i nagrałam dla moich harcerek;
6 czerwca zebranie RSTK (mały niewypał);




5 czerwca – urodziny Hoffmana – spotkanie KPCK i promocja jego „Pamiętników". Mam mieszane uczucia, czy powinno się je publikować? Czy nie za wcześnie! Są to jednak bardzo prywatne „wynurzenia" dotyczące osób, które jeszcze żyją i pamiętają trochę innego Hoffmana. Co jest mitem, a co rzeczywistością?

4 czerwca Klub Melomana – ostatnie przedwakacyjne spotkanie z bardzo ciekawym koncertem;
1 czerwca w dzień dziecka powrót z Wilna
Spisywanie wszystkiego na gorąco, dokumentowanie wspomnień - a i tak za mało czasu...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz